OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

O NÁS

O nás ...
                                                   
 
         
  Sme malá chovateľská stanica ragdollov z Bratislavy. Žijeme spolu s našimi zvieracími miláčikmi v byte 3+1.  Od jari do jesene trávime víkendy oddychom a aj pohybom na čerstvom vzduchu, samozrejme spolu s našimi krásavcami na chatke, nedaľeko Bratislavy. Naše zvieratká sú zároveň plnohodnotnými členmi našej rodiny.
 
 Najstarším mačacím  členom je obyčajný čierny kocúrik Goméz (kastrát), ďalej je to Alfík -mainský mývalý kocúr(kastrát), ragdolláčikovia - Biba, Hugo, Yessička-Pampeliška a Lady Anna a pozor na všetkých dáva naša "opica" Jody - fenka belgického ovčiaka.

  O ragdollov som sa začala zaujímať už pred niekoľkými rokmi. Zamilovala som sa do ich nádherných modrých očí , hodvábnej srsti a zostala som fascinovaná ragdollčiou  povahou. Postupne som si začala zisťovať, v ktorej chovateľskej stanici by mali mačiatko vhodné pre mňa. Svoju vytúženú prvú  ragdollku - Bibku sme s manželom priviezli z Čiech v roku 2007 . Bezproblémov sa u nás zabývala, čomu som sa veľmi tešila. Začali sme chodiť na mačacie  výstavy a postupom času aj zháňať kocúrika. Kedže zohnať vhodného kocúra na krytie bol dosť veľký problém, tak som sa nakoniec rozhodla, za výdatnej  podpory môjho manžela,  pre kúpu vlastného kocúra. 
 
  Hugo prišiel do našej rodiny na konci leta 2008. Musím povedať, že povahovo to je typický ragdollák, akonáhle ho vezmete do náručia tak sa vám plne oddá.
 
 
  A kedže sme sa rozhodli pre chovateľstvo, tak vznikla aj naša chovateľská stanica - VON DONAU.
 
  Naše zvieratká pravidelne navštevujú veterinára, sú riadne očkované a odčervené. Kŕmime ich  kvalitnými granulami, kuracím a hovädzím mäsom, rybami a  konzervami. Samozrejmosťou sú rôzne vitamínové pochúťky, občas aj mliečne výrobky.
 
 Cieľom našej chovateľskej stanice je chov krásnych a zdravých mačiatok, ktoré budú robiť radosť svojim budúcim majiteľom.